VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. We wtorek zakończyliśmy w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę. Przez 30 dni kolędowania odwiedziliśmy 1.235 domów. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas w swoich domach, okazaną życzliwość, ciekawe spotkania i rozmowy oraz za złożone ofiary.
  2. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów udzielamy szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.
  3. Dzisiaj, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji jutro, 12 lutego, zapraszamy chorych na ciele i duszy na Msze Św. o g. 7:00 lub 18:00, które zostaną odprawione z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła.
  4. W środę, 14 lutego, przypada 119 rocznica chrztu bł. s. M. Edelburgis – Juliany Kubitzki w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Bpa i M. w Fałkowicach.
  5. W środę – Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja. Jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami – taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze, a przed kościołem odbywać się będzie ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. 
  6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana 

                           będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sienkiewicza. 

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. 

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook