VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Żary, dn. 2 czerwca 2019 r.


 1. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy za tydzień. Natomiast od soboty rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.

* spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.

* odwiedziny chorych od g. 8:00: ks. Mariusz i ks. Krzysztof – w sobotę; ks. Piotr za tydzień.

 1. Dziś, Mszą Św. o g. 18:00 rozpocznie się kurs przedmałżeński w parafii św. Józefa Oblubieńca. Spotkania odbywać się będą codziennie o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 2. Wszystkim, którzy uczestniczyli, także tym którzy nas wsparli, naszym sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i przebieg naszego festynu – wyrażamy wielkie podziękowanie. Wszystkie zebrane środki finansowe (zebraliśmy 6.411,67) zostaną przekazane na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci.
 3. W poniedziałek o g. 18:30 spotkanie z katechetami na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 4. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, odbędzie się po raz pierwszy w Żarach „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie o g. 14:00 przy pomniku Jana Pawła II (kościół NSPJ), następnie przejdzie ulicami miasta do kościoła NSPJ i zakończy się Mszą Św. w intencji Rodzin. Szczegóły w ulotkach rozdawanych przed kościołem przez wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Akacjowej, Brzozowej, Klonowej i Modrzewiowej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Msza Św. za sprzątających zostanie odprawiona 11 czerwca o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Huculskiej.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, a za tydzień zbiórka na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 8. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 9. Informacja dla wyjeżdżających z ks. Tadeuszem do Gdańska – wyjazd w poniedziałek, 3 czerwca, o g. 5:00 spod kościoła św. Józefa Oblubieńca.
 10. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na uroczystość odpustową do Rokitna na niedzielę, 16 czerwca. Koszt – 30 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
 11. Organizowana jest Piesza Pielgrzymka z Żar do Otynia i na Jasną Górę. Pielgrzymka z Żar do Otynia (sanktuarium MB Królowej Pokoju) odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Druga część pielgrzymki dla wszystkich chętnych odbywać się będzie w dniach 2 -12 lipca z Otynia na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników. Szczegóły i zapisy na spotkaniu organizacyjnym w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 19:00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach. 
 12. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.
 13. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 21.06. – 01.07.2019 r. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Piotra. ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook