VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W poniedziałek, 20 lutego, przypada 78 rocz. męczeńskiej śmierci bł. s. M. Edelburgis – elżbietanki zastrzelonej przez żołnierza Armii Czerwonej na naszej plebanii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem błogosławionej na Mszę Św. wieczorną, a po niej udamy się na modlitwę przy jej grobie.
  2. W środę – Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja. Jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami – taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                          będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz dla ich rodziców, odbędzie się w czwartek, 23 lutego, o g. 19:00 w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa.

6. W piątek, 24 lutego, przypadać będzie I rocznica wojny na Ukrainie. W tym dniu we wszystkich parafiach diecezji podejmiemy modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie. W naszej parafii uczynimy to na nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

7. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

8. Za tydzień Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji ojczyzny i o pokój na Ukrainie.

9. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 26 marca.

10. We wtorek w parafii św. Józefa o g. 17:00 odbędzie się nabożeństwo do św. Rity.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od g. 16:00 do 17:00 i w sobotę od g. 10:00 do 11:00. W piątek będzie nieczynna.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

13. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Mickiewicza.  

14. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, są zbierane przez członków Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii, dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Za tydzień odbywać się będzie zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook