VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15 w intencji Ojczyzny.
  2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszej parafii odbędą się uroczystości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z ceremoniałem wojskowym w najbliższą niedzielę, 6 marca, o g. 13:15, a po niej przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki kwiatów.
  3. W środę – Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja. Jest to także dzień solidarności z kapłanami seniorami – taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.
  4. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i biskupa Tadeusza Lityńskiego, Środa Popielcowa będzie obchodzona jako dzień postu i modlitwy. W tym dniu po każdej Mszy Św. odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju i solidarności z Ukrainą.
  5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                           będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją,

* w sobotę od g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi,

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

8. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 3 kwietnia.

9. W Środę Popielcową na Mszy Świętej o godzinie 18:00 pożegnamy siostrę Emilię.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, w niej bardzo ciekawy wywiad z bliską rodziną Sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty, a także, jak co roku: Zdrapka Wielkopostna, która niech będzie pomocna w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu. W tym roku, nasza gazetka dołączyła do zacnego grona  Patronatów Medialnych i logo „Wspólnoty” umieszone zostało z tyłu Zdrapki, z czego jesteśmy dumni i szczęśliwi.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji odprawiona będzie 8 kwietnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś i w Popielec po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook