VIII ŻARSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Niech prowadzi nas gwiazda

Brzmiało tegoroczne hasło Orszaku. Po raz ósmy z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyruszył Orszak Trzech Króli. Mimo pandemii, która miała miejsce w kraju, nasze parafialne orszakowe obchody nie ustały, ale trwały w innej formie, wówczas odbywało się kolędowanie w kościele.

W tym roku wróciliśmy do tradycji i przeszliśmy ulicami Żar do parafii pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie czekała na nas święta rodzina. Marsz poprzedziła Eucharystia, którą sprawowali ks. proboszcz Paweł Konieczny, ks. dziekan Tadeusz Masłowski, ks. wicedziekan ks. Janusz Mikołajewicz, ks. Marcin Marciniak.

Barwny korowód szedł ulicami miasta. Podczas przystanku przy Miejskim Ratuszu, pani burmistrz Danuta Madej wraz z panią wicestarostą Małgorzatą Issel powitały wędrowców i dołączyły do orszaku.

Trzej królowie podążali do Jezusa, by złożyć Mu hołd, ludzie uśmiechali się, śpiewali, rozmawiali. Życzliwa atmosfera unosiła się w powietrzu, organizatorzy Orszaku Trzech Króli stwarzali przyjazny klimat, ks. dziekan Tadeusz Masłowski – proboszcz parafii, przy której zakończyliśmy wędrówkę podjął nas życzliwie poczęstunkiem przygotowanym przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Niech piękna tradycja, którą zapoczątkowali osiem lat temu ks. proboszcz Paweł Konieczny wraz z ks. Adamem Żygadło nie kończy się wraz z zakończeniem tegorocznego orszaku. Obyśmy w przyszłym roku, w jeszcze większym gronie spotkali się i wspólnie radowali się z narodzin Jezusa Chrystusa. Dziękujemy żarskiej policji, straży miejskiej, Żarskiemu Domowi Kultury i wszystkim zaangażowanym za pomoc w realizacji VIII Żarskiego Orszaku Trzech Króli.

Facebook