X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, na Mszy Św. o g. 12:00, dzieci klas IV obchodzą uroczystość Rocznicy I Komunii św.
 2. Dzisiaj w katedrze wrocławskiej o g. 13:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna w I rocznicę beatyfikacji siostry M. Edelburgis i jej IX Towarzyszek, w której uczestniczy ks. proboszcz i nasze siostry elżbietanki.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu – o g. 17:00.
 4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w eucharystycznych procesjach wokół kościoła codziennie do czwartku, które przeżywamy w trakcie nabożeństw czerwcowych.
 5. Jutro przypada 74 rocz. śmierci ks. Karola Ponsensa, budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 6. We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem czerwcowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach.
 7. W środę, 14 czerwca, dzieci I-komunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Rokitna. Zbiórka przed kościołem o g. 7:15, a powrót ok. g. 16:30. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do wzięcia udziału rodziców, a także dorosłych niezwiązanych z dziećmi komunijnymi. Koszt – 50 zł.
 8. W piątek, 16 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To dzień odpustu w parafii Najśw. Serca P. Jezusa – Msza Św. odpustowa o g. 18:00.
 9. 16 czerwca przypada XI rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 10. Dzisiaj o g. 18:00 w par. św. Józefa Oblubieńca rozpoczyna się kurs przedmałżeński i potrwa do piątku. Konferencje codziennie o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 11. W sobotę, 17 czerwca, w Olbrachtowie odbędzie się „ANGELANA” Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej oraz Festyn Rodzinny. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zachęcamy do udziału.
 12. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, uroczystość Matki Bożej z Rokitna. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę, 17 czerwca. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 13. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na uroczystość odpustową do Rokitna na sobotę, 17 czerwca. Koszt – 75 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 14. 18 czerwca w Żarach odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpocznie się w kościele Najśw. Serca P. Jezusa Mszą Św. o g. 13:00, następnie przemarsz ulicami miasta i powrót na plac przy kościele Najśw. Serca P. Jezusa, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zachęcamy do udziału.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 16. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 8 września o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kujawskiej.
 17. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych prac przy naszej świątyni.
 18. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook