X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów udzielamy szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.
 2. Dziś w par. św. Józefa Oblubieńca rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Konferencje o g. 19:00. Zakończenie w czwartek, 13 czerwca. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 4. We wtorek, 11 czerwca, przypada 2 rocz. beatyfikacji siostry M. Edelburgis i jej IX Towarzyszek.
 5. W środę, 12 czerwca, przypada 75 rocz. śmierci ks. Karola Ponsensa, budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 6. W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem czerwcowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach.
 7. W piątek, 14 czerwca, dzieci I-komunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Grodowca. Zbiórka przed kościołem o g. 8:15, a powrót ok. g. 16:30. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału rodziców. Koszt – 50 zł.
 8. W sobotę, 15 czerwca, w Olbrachtowie odbędzie się „ANGELANA” Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej oraz Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zachęcamy do udziału.
 9. Za tydzień, 16 czerwca, przypada 12 rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 10:30 będziemy świętować jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Jana Romaniuka i ks. Eugeniusza Jankiewicza, którzy w naszej świątyni przyjęli święcenia kapłańskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilatów.
 11. Wszystkim, którzy uczestniczyli, tym którzy nas wsparli, naszym sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i przebieg naszego festynu – wyrażamy wielkie podziękowanie. Wszystkie zebrane środki finansowe (zebraliśmy 22.759,75 zł) zostały przekazane na cele remontowe naszego kościoła. Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. 
 13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Leśnej za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sarniej, Dziewina i Kruczej.
 14. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe przy naszej świątyni.
 15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 16. Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymko-wycieczki do południowej Francji odbędzie się we wtorek, 11 czerwca, o g. 19:00 w salce na plebanii. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach. Wszelkie informacje – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook