XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 2. Dziś przypada 12 rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 3. Dzisiaj, 16 czerwca, na Mszy Św. o g. 10:30 będziemy świętować jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Jana Romaniuka i ks. Eugeniusza Jankiewicza, którzy w naszej świątyni przyjęli święcenia kapłańskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilatów.
 4. Dziś w par. św. Antoniego w Lipinkach Łużyckich o g. 13:00 uroczystości odpustowe.
 5. We wtorek, 18 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – głównej Patronki dziecezji.
 6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i pracowników szkół na Mszę Św. o g. 18:00. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 7. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 8. W niedzielę, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o życzeniach i w modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 9. W przyszłą niedzielę w par. św. Jana Chrzciciela w Złotniku o g. 13:00 uroczystości odpustowe.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. 
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kruczej za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe przy naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook