XI NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NMP Z ROKITNA

 1. Dzisiaj, 18 czerwca, obchodzimy uroczystość Matki Bożej z Rokitna – Głównej Patronki Diecezji.
 2. Dziś w Żarach odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpocznie się w kościele Najśw. Serca P. Jezusa Mszą Św. o g. 13:00, następnie przemarsz ulicami miasta i powrót na plac przy kościele Najśw. Serca P. Jezusa, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zachęcamy do udziału.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu – o g. 17:00.
 4. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania klas VII odbędzie się w środę, 21 czerwca, o g. 18:45.
 5. W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i pracowników szkół z terenu naszej parafii na Mszę Św. o g. 18:00. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 7. W sobotę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 9. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 10. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, w par. św. Jana Chrzciciela w Złotniku o g. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa i będzie obchodzone 65-lecie parafii. Uroczystością przewodniczyć będzie ks. Bp Tadeusz Lityński.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kujawskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13.
 13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych prac przy naszej świątyni.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook