XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przypominamy, że nadal obowiązują zasady o zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę, o zachowaniu dystansu co najmniej 2 metrów od siebie oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
  3. We wtorek, 16 czerwca, przypada VIII rocz. świeceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  4. Od wtorku trwa Nowenny do Matki Bożej Rokitniańskiej przed uroczystością odpustową, która przypada w czwartek, 18 czerwca, w XXXI rocz. koronacji obrazu. Główna suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca, o g. 10:30 pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla z intronizacją relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Ta Msza św. będzie transmitowana przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Szczegółowy program uroczystości odpustowych jest wywieszony w gablocie.
  5. W piątek, 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. To dzień odpustu w parafii N.S.P.J., z tej racji ks. proboszcz Krzysztof zaprasza na Mszę Św. odpustową na g. 18:00, która w tym roku połączona jest z jubileuszem 40-lecia parafii.
  6. Z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół na Mszę Św. w ich intencji, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 21 czerwca, o g. 12:00.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. 
  8. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Witosa.
  9. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej zbierać będą dobrowolne ofiary na prace renowacyjno-konserwatorskie przy naszym kościele. Za wszelkie dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook