XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś na Mszy Św. o g. 12:00, dzieci z klas IV obchodzić będą uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu – o g. 17:00.
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w eucharystycznych procesjach wokół kościoła codziennie do czwartku, które przeżywamy w trakcie nabożeństw czerwcowych.
 4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – w czwartek na Mszy Św. o g. 18:00. Po niej ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
 6. W piątek, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. To dzień odpustu w par. Najśw. Serca P. Jezusa – Msza Św. odpustowa o g. 18:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Z tej racji uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela zostaje przeniesiona na czwartek, 23 czerwca.
 7. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół z terenu naszej parafii na Mszę Św. o g. 18:00. Społeczność szkół katolickich zapraszamy na Mszę Św. o g. 9:00. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 8. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 10. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 11. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za już złożone – dziękujemy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca za posprzątanie kościoła. Msza Św. za sprzątających i ofiarodawcę zostanie odprawiona 29 lipca o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40.
 14. Zwracamy się z prośbą o ofiary na Seminarium Duchowne, byśmy mogli wypełnić parafialne zobowiązania. Ofiary można składać w kopertach, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook