XII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  2. W czwartek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o g. 7:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
  3. W piątek, 30 czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.
  4. Na mocy rozporządzeń przełożonych zakonnych, po 9 latach pobytu w naszej parafii, siostra Maria Dobrawa zostaje przeniesiona na inną placówkę. Zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w najbliższy piątek, podczas której będziemy dziękować Bogu za jej posługę.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota i niedziela miesiąca:

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00

6. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast będzie wieczorem o g. 19:00.

7. Zdjęcia z uroczystości I Komunii św., która odbyła się 4 czerwca, są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.

8. Dziś w par. św. Jana Chrzciciela w Złotniku o g. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa i obchodzone 65-lecie parafii. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Bp Tadeusz Lityński.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację oraz wzięli udział w „Marszu dla Życia i Rodziny”, który przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury najnowszego i ostatniego przed wakacjami numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Następny numer w ostatnią niedzielę września.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 30 sierpnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook