XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o życzeniach i w modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw.
 3. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim.
 4. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o g. 7:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
 5. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie. 
 6. Zdjęcia z uroczystości I Komunii św., która odbyła się 1 czerwca, są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.
 7. Dziś w par. św. Jana Chrzciciela w Złotniku o g. 13:00 uroczystości odpustowe.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 27 listopada o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kujawskiej.
 10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook