XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. Dzisiaj, 13 września, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie się o g. 18:00 Mszą Św., a zakończy Apelem Jasnogórskim g. 21:00. Szczegółowy plan czuwania jest w gablocie.
 4. Dziś Mszą Św. o g. 18:00 w par. Miłosierdzia Bożego rozpocznie się kurs przedmałżeński. Trwać będzie przez tydzień do soboty, a nauki będą głoszone każdego dnia o g. 18:45.
 5. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Św.
 6. W czwartek, 17 września, przypada 81 rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 7. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII podstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Św. o g. 18:00. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII podstawowych odbędzie się za tydzień w czwartek, 24 września, na Mszy Św. o g. 18:00. Na spotkaniach obowiązkowe maseczki.
 8. W piątek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci, młodzieży i Polski. Zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę Św.
 9. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci klas III, które przystąpią w przyszłym roku po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św. odbędzie się za tydzień w środę, 23 września, na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00.
 10. W sobotę, 19 września, odbędzie się VIII Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu pod hasłem „Nowe czasy…, nowe zadania”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. W nocy z 25 na 26 września odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Żar do Żagania. Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się dzisiaj o g. 19:00 w par. św. Józefa Oblubieńca. Szczegóły na plakacie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 13. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. I Maja 16. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona w czwartek 29 października o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Długosza.
 14. Dziś przeprowadzana jest zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi św. Za  tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe świątyni. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele.
 15. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają zdjęcia naszego kościoła. Są one potrzebne do odtwarzania pierwotnego wyglądu świątyni (im starsze tym lepsze). W sprawie zdjęć prosimy kontaktować się z księdzem proboszczem.
 16. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook