XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś ks. wikariusz Tomasz obchodzi imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za niego na Mszy Św. o g. 10:30. Solenizantowi życzymy wielu łask, Bożego błogosławieństwa i wsparcia Świętego Patrona w dalszej pracy duszpasterskiej i w życiu prywatnym.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 3. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim. Od dzisiejszej niedzieli w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. będzie o g. 19:00.
 4. Rodziców dzieci, które 5 czerwca przystępowały do I Komunii św. zapraszamy po odbiór zdjęć z tej uroczystości od wtorku do piątku od g. 18:30 do 19:00 w kancelarii parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 6. Za tydzień w poniedziałek, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Główne obchody w Żarach odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowych tablicach: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych obchodach.
 7. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za już złożone – dziękujemy.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za ofiarodawców zostanie odprawiona 25 sierpnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej, Warmińskiej.
 10. Zwracamy się z prośbą o ofiary na Seminarium Duchowne, byśmy mogli wypełnić parafialne zobowiązania. Ofiary można składać na tacę w kopertach, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za już złożone i wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook