XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W wakacje w niedziele nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, a wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.
  2. W piątek, 12 sierpnia, przypada VIII rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Dobruckiego. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się do grobu.
  3. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza par. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie odbędą w zielonogórskiej konkatedrze w sobotę, 13 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski.

4. W poniedziałek, 15 sierpnia,  przypadać będzie nasz odpust parafialny. Przeżywać go będziemy przez kolejne trzy dni, i tak:

* w sobotę, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie uroczystości odpustowe. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 18:00, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, procesja, Msza Św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Szczegółowy plan czuwania – w gablocie.

* w niedzielę, 14 sierpnia, zapraszamy na g. 20:30 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z Akatystem ku czci Bogarodzicy. Prosimy o zabranie świec.

* w poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza Św. odpustowa o g. 12:00, którą odprawi nowy proboszcz par. NSPJ w Żarach, ks. kan. Jerzy Gałązka. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św. Porządek Mszy Św. – jak w niedzielę w okresie wakacyjnym. Uroczystości odpustowe uświetni na wszystkich Mszach Św. zespół śpiewaczy z Mińska na Białorusi z par. św. Jana Chrzciciela.

5. Z okazji uroczystości odpustowych, odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na naszą świątynię. Bardzo prosimy o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w piątek i sobotę, a sprzedaż ciast będzie w niedzielę, 14 sierpnia.

6. 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: “Aby wszyscy byli jedno” (sługa Boży bp Wilhelm Pluta). Rozpoczęcie o godz. 10:30 Różańcem, a o godz. 12:00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej do 10 i nry parzyste od 12 do końca za ofiarę na  kościół. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 30 sierpnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej nry nieparzyste od 11 do końca.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na K.U.L. i uczelnie katolickie.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook