XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele w okresie letnim.
 2. W poniedziałek, 12 sierpnia, przypada V rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Dobruckiego. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się do grobu.
 3. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 18:00, modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, procesja z figurą Matki Bożej, Msza Św. zakończona Apelem Jasnogórskim. Szczegóły w gablocie. Zapraszamy.
 4. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – Matki Bożej Zielnej – odpust parafialny. Główna Msza Św. odpustowa o g. 12:00. Serdecznie zapraszamy do świętowania naszej Patronki. Porządek Mszy Św. w tym dniu: g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (suma odpustowa) i 19:00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św.
 5. 15 sierpnia, to także dzień Dożynek Diecezjalnych w Rokitnie (szczegóły w gablocie) i odpust w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu.
 6. W piątek, 16 sierpnia, przypada dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta, któremu życzymy by dobry Bóg darzył błogosławieństwem, zdrowiem, a Maryja otaczała opieką.
  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I-go Maja 10.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, które są przeznaczone na K.U.L. i uczelnie katolickie. Za tydzień przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 10. W dniach 15 – 17 sierpnia w Żarach odbędą się uroczystości Dnia Żołnierza z okazji Święta Wojska Polskiego. Szczegóły w gablocie. Zapraszamy.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook