XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu, w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.
 3. W poniedziałek, 13 lipca, odbędzie się kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy ok. g. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program czuwania jest wywieszony w gablotach. Zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza.
 5. Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 6. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Artylerzystów blok nr 12 za posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 8 września o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Śródmiejskiej (daw. Buczka).
 7. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. Za tydzień przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 8. Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 9. Wszystkich korzystających z pomocy Caritas zapraszamy w czwartek od g. 14:00 do 15:00. Będzie to ostatnia pomoc w czasie wakacji.
 10. W ubiegłą niedzielę przed kościołem odbył się charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na lek dla małej Mii. Zebrano: 1.950,72 zł. Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do przeczytania pełnej treści Komunikatu Komisji Nauki Wiary KEP w sprawie kultu św. Szarbela i apelu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. w sprawie działania oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, które są dostępne na tablicy ogłoszeń.
 12. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na następujące studia podyplomowe:

* Kierownictwo duchowe (w Gościkowie-Paradyżu)

* Ochrona małoletnich w Kościele katolickim (w Szczecinie)

  Szczegółowe informacje w gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook