XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest odprawiana o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim.
  2. W poniedziałek, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Główne obchody w Żarach odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowych tablicach: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych obchodach.
  3. W środę, 13 lipca, odbędzie się Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program czuwania wywieszony jest w gablotach.
  4. W przyszłą niedzielę w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach-Kunicach zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza.
  5. Zdjęcia z uroczystości I Komunii św., która odbyła się 5 czerwca, są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.
  6. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za już złożone – dziękujemy.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
  8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej, Warmińskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za ofiarodawców zostanie odprawiona 3 września o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Karpackiej, Bieszczadzkiej, Sudeckiej.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie zadłużenia za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook