XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. W lipcu i sierpniu w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 3. W sobotę, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po rannej i wieczornej Mszy Św. – błogosławieństwo wszelkich pojazdów i ich kierowców.
 4. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach w naszych modlitwach.
 6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca Msza Św. o g. 12:00 będzie odprawiona za Ojczyznę.
 7. Dzisiaj w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza.
 8. W środę parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza na spotkanie ze św. Ritą. Rozpoczęcie o g. 17:00.
 9. W dniach 15 i 16 sierpnia, z okazji uroczystości odpustowych naszej parafii, będziemy przeżywać czas mocy i łaski nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Wrocławskiej.
 12. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. Dziś przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook