XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Od dziś do 4 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Nauki na wieczornych Mszach Św.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

4. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św. w naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. o g. 12:00. Przed Mszą Św. dzieci składają podpisane dzienniczki w odpowiednie pojemniki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole. Natomiast w piątek, 7 października, nastąpi wręczenie i poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o g. 17:00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją.

6. Od przyszłej niedzieli będzie można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Dziś jest także do nabycia w cenie 12 zł, „Gość Extra” w całości poświęcony Miłosierdziu Bożemu.  W przygotowaniu jest parafialny kalendarz na 2023 rok.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pocztowej nr 6 i 8 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 10 listopada o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Ogrodowej i I Maja od 1 do 5.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Żarskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składa podziękowanie za przyłączenie się do Akcji „Pola Nadziei” na rzecz wsparcia żarskiego hospicjum. Zebrano kwotę 1.774,30 zł.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook