XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Główny Inspektor Sanitarny przypomina o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

4. We wtorek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, następnie adoracja, różaniec i zakończy się Mszą Św. z Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest w gablocie.

5. W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach, wychowawcach, katechetach i wszystkich pracownikach oświaty.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej (kl. VII) odbędzie się w czwartek na Mszy Św. wieczornej o g. 18:00. Natomiast spotkanie dla kandydatów z klas I średnich odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 16:00 w salce na plebanii.

7. W sobotę, 17 października, dzieci z klasy IVC ze Szkoły Podstawowej nr 8 przystąpią do I Komunii św. na Mszy Św. o g. 11:00. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i gości w piątek o g. 19:00.

8. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i piątek.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

11. Od dziś przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypełnione kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub wrzucając na tacę.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze do nabycia egzemplarze wrześniowej parafialnej gazetki „Wspólnota”.

13. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klasy IVB za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klasy IVC, których zapraszamy w piątek o g. 19:45.

14. Za tydzień przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

15. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

16. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji (12-16 października 2020r.), w środę w bibliotece parafialnej w g. 17:00 – 19:00 odbędzie się dyżur mediatora sądowego. Szczegóły na plakacie. Porady i konsultacje są bezpłatne.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook