XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

2. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.

3. W czwartek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, następnie adoracja w ciszy, różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończy się Mszą Św. z Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest dostępny w gablotach.

4. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach, katechetach i wszystkich pracownikach oświaty.

5. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św. w naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. o g. 12:00. Przed Mszą Św. dzieci składają podpisane imieniem i nazwiskiem dzienniczki w odpowiednie pojemniki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odbiorą na katechezie w szkole.

6. Rodziców dzieci, które w czerwcu przystępowały do I Komunii św., zapraszamy po odbiór zdjęć i filmu w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.

7. Od dziś można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, a uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej będą po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 sprzedawać ciasta na wsparcie tego dzieła.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. W druku jest nasz parafialny kalendarz na rok 2023, który już niedługo będzie do nabycia.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Ogrodowej i I Maja od 1 do 5 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 22 października o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 6.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook