XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.
  2. Dziś, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej – odpust parafialny. Kazanie odpustowe jest głoszone na wszystkich Mszach Św. przez ks. Marka Zintarę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św.
  3. Z okazji uroczystości odpustowych naszej parafii odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  4. Dzisiaj w Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbywają się Dożynki Diecezjalne.
  5. Zdjęcia z uroczystości I Komunii św. są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.
  6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  7. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 11.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Wyjątkowo za tydzień przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  10. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook