XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W wakacje w niedziele nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, a wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.
  2. W poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – przypada nasz odpust parafialny. * Dziś, w wigilię uroczystości zapraszamy na g. 20:30 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z Akatystem ku czci Bogarodzicy. Prosimy o zabranie świec.

* Jutro, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza Św. odpustowa o g. 12:00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi nowy proboszcz par. NSPJ w Żarach, ks. kan. Jerzy Gałązka. Porządek Mszy Św. – jak w niedzielę w okresie wakacyjnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na  każdej Mszy Św. Uroczystości odpustowe uświetni na wszystkich Mszach Św. zespół śpiewaczy „Ad Dei Gloriam” z Mińska na Białorusi z par. św. Jana Chrzciciela, którzy po każdej Mszy Św. będą rozprowadzać swoje płyty.

3. Z okazji uroczystości odpustowych, dzisiaj odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na naszą świątynię.

4. Jutro w Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne. Suma odpustowa pod przewodnictwem nowego bp. Adriana Puta o g. 12:00.

5. Decyzją ks. Bpa Diecezjalnego, po trzyletniej posłudze w naszej parafii, ks. Tomasz Szczepanik zostaje przeniesiony do parafii św. Józefa w Nowej Soli. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia, na Mszy Św. o g. 10:30 pragniemy podziękować ks. Tomaszowi. Tradycją lat ubiegłych, grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne mogą przekazywać swoją dobrowolną ofiarę na wspólny prezent. Ofiary można składać w zakrystii do piątku, 19 sierpnia.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

7. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Witosa i Huculskiej.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.

9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook