XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, a wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw.
  2. W czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.
  3. W sobotę, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej.
  4. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie, która zostanie odprawiona o g. 12:00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej od 1 do 10 i numery parzyste od 12 do końca za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej numery nieparzyste od 11 do końca.
  8. We wtorek przeżywaliśmy odpust parafialny. Dziękujemy wszystkim za przygotowania do odpustu, za udział i wspólne modlitwy, za Akatyst oraz za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy piekli ciasta, sprzedawali je oraz kupowali, z których dochód jest przeznaczony na naszą świątynię.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak- wikariusz

Facebook