XXII NIEDZIEL ZWYKŁA

  1. Zakończył się okres wakacyjny. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie ma już Mszy Św. o g. 19:00.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W poniedziałek, 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Św., która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 12:00. Dzieci z klas I podstawowych zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  4. Społeczność szkół katolickich zapraszamy na Mszę Św. w poniedziałek o g. 9:00, w czasie której uczniom klas I podstawowych także zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
  5. Od przyszłej niedzieli zapraszamy wszystkie dzieci na Msze Św. o g. 12:00.
  6. Powracamy do nabożeństw, które odprawiamy po Mszy Św. wieczornej:

* poniedziałek – Modlitwa do bł. s. Marii Edelburgis i s. Marii Luizy;

* wtorek – Litania do św. Faustyny Kowalskiej;

* środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

* czwartek – Litania do bł. ks. Michała Sopoćki;

* piątek – Litania do Miłosierdzia Bożego;

* niedziela – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o g. 8:30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – spotkanie Przyjaciół Paradyża.

8. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie rannej i wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

9. W sobotę, 9 września, przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. oraz 106 rocznica konsekracji naszej świątyni.

10. W sobotę odbędzie się XI pielgrzymka Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu pod hasłem: „Naszą przyszłość budujemy na chrześcijańskim dziedzictwie”. Szczegóły – na ulotkach (na stoliku pod chórem) i na plakatach w gablotach. Zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę w Markowej odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów, po raz pierwszy zostanie wyniesiona cała rodzina oraz nienarodzone dziecko. W tym dniu zapraszamy całe rodziny na Mszę Św. o g. 12:00, podczas której zostanie udzielone szczególne błogosławieństwo rodzicom i dzieciom, także jeszcze nienarodzonym.

12. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w par. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę, 10 września, o g. 19:00. Trwać będzie przez tydzień.

13. 12 września odbędzie się przed naszym kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a dochód z tej akcji jest na wsparcie Kościoła na wschodzie. Szczegóły podamy za tydzień oraz dostępne na ulotkach (na stoliku pod chórem).

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

15. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Huculskiej i Witosa za złożone ofiary na posprzątanie kościoła. Msze Św. za nich zostaną odprawione 23 listopada i 6 grudnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów (stare budownictwo).

16. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

17. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook