XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zakończył się okres wakacyjny. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie ma już Mszy Św. o g. 19:00.
  2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
  3. W czasie dzisiejszej Mszy Św. o g. 12:00 będziemy modlić się za dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli i pracowników szkół z racji rozpoczętego roku szkolnego. Dzieciom z klas I podstawowych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  4. Od przyszłej niedzieli zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych na Msze Św. o g. 12:00.
  5. Powracamy do nabożeństw, które odprawiamy po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

* poniedziałek –  Modlitwa do bł. s. Marii Edelburgis i s. Marii Luizy;

* wtorek – Litania do św. Faustyny Kowalskiej;

* środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

* czwartek – Litania do bł. ks. Michała Sopoćko;

* piątek – Litania do Miłosierdzia Bożego;

* niedziela – g. 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie rannej i wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

7. W piątek, 9 września, przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. oraz 105 rocznica konsekracji naszej świątyni.

8. Spotkanie dla osób dorosłych, które pragną przystąpić do bierzmowania, a które ukończyły 21 lat, odbędzie się w piątek o g. 18:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawnym garnizonowym).

9. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w par. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę, 11 września, Mszą Św. o g. 18:00. Nauki będą głoszone w ciągu tygodnia o g. 19:00.

10. Z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Św. (14 września) w najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe w kościele parafialnym w Drożkowie o g. 13:00.

11. Już dziś zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 18 września (niedziela) w Żarach. Rozpocznie się Mszą Św. o g. 13:15 w naszym kościele, a po niej przemarsz ulicami miasta do kościoła Najśw. Serca P. Jezusa, błogosławieństwo rodzin, a po tym na placu przy kościele poczęstunek i występ zespołu „Żar Miłości” z Kunic.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

13. Dziękujemy paniom z ul. Artylerzystów blok nr 11 za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12.

14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne.

15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook