XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś na Mszy Św. o g. 12:00 będziemy modlić się za uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół. Uczniom z klas I podstawowych zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 2. Od dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na Msze Św. o g. 12:00, jako Mszę Św. szkolną.
 3. Dziś w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów. Po raz pierwszy zostanie wyniesiona na ołtarze cała rodzina oraz nienarodzone dziecko. Podczas całej niedzieli, zwłaszcza na Mszy Św. o g. 12:00, będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa rodzicom i dzieciom, także jeszcze nienarodzonym.
 4. Dzisiaj w par. Miłosierdzia Bożego o g. 19:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński.
 5. We wtorek, 12 września, odbędzie się przed naszym kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a dochód z tej akcji jest na wsparcie Kościoła na wschodzie. Zużyty sprzęt można składać na placu przed kościołem w poniedziałek i we wtorek do g. 12:00.
 6. W środę, 13 września, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach.
 7. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. W kościele parafialnym w Drożkowie uroczystości odpustowe odbędą się dziś o g. 13:00.
 8. W przyszłą niedzielę, 17 września – 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przystąpią w tym roku szkolnym po raz pierwszy do spowiedzi św. i Komunii św. odbędzie się 19 września, we wtorek o g. 19:00 w kościele.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 11.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na nasz kościół.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook