XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj, 8 września, przypada święto Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy Św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 2. Dziś na Mszy Św. dla dzieci o g. 12:00 wszystkim dzieciom z klas I podstawowych zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 3. Dzisiaj Mszą Św. o g. 18:00 w par. Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Trwać będzie przez tydzień, nauki będą głoszone o g. 18:45. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 4. W piątek, 13 września, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie się o g. 18:00 Mszą Św., a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan czuwania jest w gablocie.
 5. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Na zakończenie Mszy Św. w naszej parafii odbędzie się Adoracja Krzyża.  – Jest to dzień odpustu w dawnym kościele garnizonowym, a w tym roku także ogólnopolska akcja „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy do wspólnej dekanalnej modlitwy za Ojczyznę. Uroczystości odbędą się w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Żarach. Rozpoczęcie o g. 10:30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniec; o g. 11:30 Droga Krzyżowa i o g. 12:00 Msza Św. Wraz z ks. rektorem Krzysztofem zachęcamy do udziału.
 6. Z racji święta Podwyższenia Krzyża Św. w najbliższą niedzielę w parafii w Drożkowie o g. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa połączona z parafialnymi dożynkami, na którą zaprasza ks. proboszcz Robert.
 7. Ks. Tomasz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę na zbiórkę w salce na plebanii o g. 11:00.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, piątek i sobotę.
 9. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią po raz pierwszy od spowiedzi i Komunii św. odbędzie się za tydzień w poniedziałek, 16 września, na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. I-go Maja 16. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona w czwartek, 12 września, o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Długosza. 
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook