XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Na podstawie rozporządzeń w związku ze stanem epidemii i włączeniem powiatu żarskiego do strefy czerwonej, od wczoraj tj. 17 października, w naszym kościele na Mszy Św. i nabożeństwach może przebywać 120 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na cele misyjne.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

4. Dziś odbędzie się spotkanie dla kandydatów z klas I średnich o g. 16:00 w salce na plebanii.

5. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 24 października, w kościele o g. 19:00.

6. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

7. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole.

8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypełnione kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub wrzucając na tacę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”. Pragniemy poinformować, że jest już w przygotowaniu nasz parafialny kalendarz na 2021 rok.

10. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klasy IVC za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju – numery nieparzyste.

11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

12. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook