XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, a uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 sprzedają ciasta na wsparcie tego dzieła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

3. We wtorek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia – pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy nas leczą i dbają o nasze zdrowie.

4. Młodzież z klas VII zapraszamy we wtorek, 18 października, na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne.

5. Młodzież z klas VIII zapraszamy w czwartek, 20 października, na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne.

6. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Od dzisiaj możemy nabyć nasz parafialny kalendarz na rok 2023 w cenie 20 zł.

10. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 10.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Wyjątkowo za tydzień przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.

12. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. młodzież rozprowadzać będzie własnoręcznie wykonane różańce na palec i na rękę, a także bransoletki w cenie 30 zł. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook