XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada św. Stanisława Kostki – patrona dzieci, młodzieży i Polski. Zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych oraz młodzież na Mszę Św. o g. 12:00.
 2. Dzisiaj w Żarach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą Św. o g. 13:15 w naszym kościele, a po niej przemarsz ulicami miasta do kościoła Najśw. Serca P. Jezusa, tam błogosławieństwo rodzin, a później na placu przy kościele poczęstunek i występ zespołu „Żar Miłości” z Kunic. Zapraszamy wszystkich do udziału.
 3. Młodzież z klas VII, która rozpoczyna przygotowania do bierzmowania, zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o g. 18:00. Po niej zapisy początkowe i pierwsze spotkanie formacyjne.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przystąpią w tym roku szkolnym po raz pierwszy do spowiedzi św. i Komunii św. odbędzie się w środę, 21 września, o g. 19:00 w kościele.
 5. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kościele o g. 19:00.
 6. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 7. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretek do Rokitna, która odbędzie się w sobotę, 1 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 45 zł. Ilość miejsc ograniczona!
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień, po wakacyjnej przerwie, będzie można nabyć parafialną gazetkę „Wspólnota”, a w przygotowaniu jest już parafialny kalendarz na 2023 rok.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Śródmiejskiej (daw. Buczka) za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na rzecz naszego kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.
 11. W przyszłą niedzielę wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 będą rozprowadzać cebulki żonkili w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook