XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  2. Młodzież z klas VII i VIII, która chce rozpocząć i kontynuować przygotowania do bierzmowania, a nie była na pierwszym spotkaniu, zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o g. 18:00. Po niej zapisy i spotkanie organizacyjne.
  3. W środę, 28 września, w wigilię Świętych Archaniołów, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Koronkę uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów, którą poprowadzą nasi organiści wraz z zespołem „Żar Miłości” z Kunic.
  4. W czwartek, 29 września, w święto Świętych Archaniołów, o g. 18:00 w kościele parafialnym w Olbrachtowie odbędą się uroczystości odpustowe, na które zaprasza ks. proboszcz Arkadiusz.
  5. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretek do Rokitna, która odbędzie się w sobotę, 1 października. Zapisy w zakrystii. Koszt – 45 zł. Wyjazd spod kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 8:00. Ilość miejsc ograniczona!
  6. W sobotę, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. W przygotowaniu jest parafialny kalendarz na 2023 rok.

9. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Wrocławskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pocztowej.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Dziś zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.

11. Dzisiaj wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 rozprowadzają cebulki żonkili w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook