XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Od poniedziałku do 4 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Nauki na wieczornych Mszach Św.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie prosimy zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

4. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św. w naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. o g. 12:00. Przed Mszą Św. dzieci składają podpisane dzienniczki w odpowiednie pojemniki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole. Natomiast we wtorek, 10 października, nastąpi wręczenie i poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o g. 17:00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą Św.;

* spotkanie Przyjaciół Paradyża – w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – rozważanie, o g. 17:30 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca

                                        Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W sobotę, 7 października, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka do Rokitna, która będzie połączona z wprowadzeniem do diecezji relikwii bł. rodziny Ulmów. Wyjazd spod kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 8:00.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła. Od dziś jest do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.

9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej.

10. Dzisiaj dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 przed kościołem od g. 9:30 do g. 13:15 rozprowadzają ozdoby filcowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup żywności dla podopiecznych Caritas.

11. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Żarskie Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składa podziękowanie za włączenie się do corocznej akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum. Zebrano kwotę 2.254,50 zł.

12. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się w niedzielę, 8 października, o g. 19:00 w par. św. Józefa Oblubieńca.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook