XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie prosimy zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań
i prowadzenie modlitwy różańcowej.

2. We wtorek, 10 października, nastąpi wręczenie i poświęcenie różańców dla dzieci I komunijnych
o g. 17:00.

3. W piątek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o g. 18.00, następnie Adoracja w ciszy, różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończy się Mszą św. z Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest dostępny w gablotach.

4. W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie
o nauczycielach, wychowawcach, katechetach i wszystkich pracownikach oświaty.

5. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I komunii św. w naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. o g. 12:00. Przed Mszą św. dzieci składają podpisane imieniem i nazwiskiem dzienniczki
w odpowiednie pojemniki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odbiorą na katechezie
w szkole.

6. Od dziś można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

7. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się dzisiaj, o g. 19:00 w par. św. Józefa Oblubieńca.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, a uczniowie
i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej będą po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 sprzedawać ciasta oraz rozprowadzać żonkilowe cebulki w ramach wsparcia cierpiących podopiecznych żarskiego hospicjum.

9. Pragniemy aby owocem beatyfikacji rodziny Ulmów i wprowadzeniem ich relikwii do naszej diecezji było błogosławieństwo małżeństw i rodzin. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa rodzinom i dzieciom, także jeszcze nienarodzonym.

10. W niedzielę, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy w tym dniu
na cmentarz komunalny wszystkich tych, których w jakikolwiek sposób dotknęło nieszczęście utraty dziecka (rodziców, rodzeństwo, dziadków) do wspólnej modlitwy przy Pomniku Dziecka Utraconego
o g. 15:00

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest również do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.

12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pocztowej.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook