XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”. Przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, a uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej po Mszach św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 będą sprzedawać ciasta na wsparcie tego dzieła oraz rozprowadzać żonkilowe cebulki w ramach wspierania żarskiego hospicjum.
  2. Pragniemy aby owocem beatyfikacji rodziny Ulmów w naszej parafii było błogosławieństwo małżeństw i rodzin. Dlatego dziś po każdej Mszy Św. będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa rodzinom i dzieciom, także jeszcze nienarodzonym.
  3. Dzisiaj przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na cmentarz komunalny wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęło nieszczęście utraty dziecka (rodziców, rodzeństwo, dziadków) do spotkania i wspólnej modlitwy przy Pomniku Dziecka Utraconego o g. 15:00 (kwatera nr 43).
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie prosimy zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

5. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia – pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy nas leczą i dbają o nasze zdrowie.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pocztowej nr 6 i 8 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 2 stycznia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Ogrodowej oraz I Maja od 1 do 5.

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Wyjątkowo za tydzień przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.

11. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji w czwartek, 19 października, w bibliotece parafialnej w g. 16:30 – 18:30 odbędzie się dyżur mediatora sądowego. Porady i konsultacje są bezpłatne.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook