XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i misjonarki oraz dzieła misyjne, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

3. W kościele Podwyższenia Krzyża Św. (w dawnym garnizonowym) w czwartek o g. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.

4. W piątek, 28 października, dzień imienin ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając łaskę zdrowia, błog. Boże i opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej.

5. Za tydzień we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystości na żarskim cmentarzu rozpoczną się o g. 12:00 Mszą Św. przy kaplicy. Zachęcamy do duchowego przygotowania, do uporządkowania grobów bliskich zmarłych i tych, których nikt nie odwiedza.

6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do nabywania naszego parafialnego kalendarza na rok 2023 w cenie 20 zł, z którego dochód przeznaczony jest na cele remontowe naszego kościoła.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 10 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 7 listopada o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 12.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Wyjątkowo dzisiaj przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.

10. Dziś po Mszach Św. młodzież rozprowadza własnoręcznie wykonane różańce na palec i na rękę, a także bransoletki. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodych z papieżem Franciszkiem.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook