XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Na podstawie rozporządzeń i obostrzeń w związku z epidemią, od wczoraj tj.7 listopada, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać w naszych modlitwach podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię wydała dekret, na mocy którego odpusty dla wiernych zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. Warunki pozyskiwania odpustów i pełny tekst dekretu wywieszone są w gablocie.
  3. W poniedziałek przed kościołem będą do wzięcia za darmo chryzantemy, które otrzymamy od Starostwa Powiatowego, za co dziękujemy.
  4. W środę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i o tych, którzy walczyli i polegli w jej obronie. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
  5. W piątek, 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski z Międzyrzecza – patronów naszej diecezji.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”. Już niedługo będzie do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2021 rok.
  7. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 15 grudnia (we wtorek) o g. 18:00.Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień przy wyjściu z kościoła zbierane będą dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., znicze), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz
ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook