XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do jutra będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństwa przed Najśw. Sakramentem, natomiast od wtorku przez cały listopad ponownie będziemy się modlić za nich podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu i do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska ze względu na przedłużającą się pandemię wydała dekret, na mocy którego odpusty dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach.
  2. Wszystkie dzieci, które w październiku chodziły na nabożeństwa różańcowe zapraszamy we wtorek, 9 listopada, na g. 17:00 do kościoła.
  3. W czwartek, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i o tych, którzy walczyli i polegli w Jej obronie. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach organizowanych przez miasto (początek w kościele św. Józefa o g. 10:00 – Msza Św. za Ojczyznę)

Nasza parafia włącza się w te obchody, stąd zapraszamy 11 listopada o g. 19:00 na wieczornicę poetycko-muzyczną „Żeby polska była Polską” pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

4. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza na kolejne spotkanie „Mężczyzn św. Józefa” we wtorek po Mszy Św. o g. 18:00.

5. Zachęcamy do udziału wszystkich mężczyzn w organizowanej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w sobotę, 13 listopada o g. 6:15 z parkingu basenu „Wodnik”. Zapisy w parafii św. Józefa. Koszt – 100 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. W sobotę, 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski z Międzyrzecza – patronów naszej diecezji.

7. W dniach 20-21 listopada w Paradyżu odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26,16). Szczegóły na plakacie.

8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Od dziś jest dostępny nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 zł – dochód przeznaczony jest na spłacanie remontu kościoła. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przed kościołem.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Długosza za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji będzie odprawiona 18 grudnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju numery parzyste.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne.

11. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., książeczki z modlitwami za zmarłych i dla starszych) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook