XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu podczas każdej Mszy Św.
  2. W naszej parafii owocem beatyfikacji rodziny Ulmów stało się błogosławieństwo małżeństw i rodzin. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy Św. będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa rodzinom i dzieciom, także jeszcze nienarodzonym.
  3. W poniedziałek, 13 listopada, przypada świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich i patronów naszej diecezji.
  4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w środę, 15 listopada, o g. 19:00 w kościele.
  5. W piątek, 17 listopada, święto Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, którym patronuje św. Elżbieta Węgierska. Święto zgromadzenia zostanie poprzedzone triduum modlitewnym. Zapraszamy od wtorku, 14 listopada, do czwartku, 16 listopada na Msze Św. wieczorne o g. 18:00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze do nabycia egzemplarze naszego parafialnego kalendarza na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 12 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 10 stycznia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 14.
  8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, by wspierać chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Za tydzień będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook