XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać w naszych modlitwach podczas każdej Mszy Św.
  • W poniedziałek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i o tych, którzy walczyli i polegli w Jej obronie. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach organizowanych przez nasze miasto (początek w kościele św. Józefa o g. 10:00 – Msza Św. za Ojczyznę). Szczegóły w gablocie.

Nasza parafia włącza się w te obchody. Zapraszamy dziś, na g. 19:00 na „Ognisko Niepodległości”, gdzie będziemy razem przy akompaniamencie akordeonu śpiewać pieśni patriotyczne, wsłuchiwać się w poezję czytaną przez aktora Macieja Jachowskiego i popróbujemy gorącej grochówki. 

  • W przyszłą niedzielę, 17 listopada, przypada patronalne święto sióstr Elżbietanek, którym patronuje św. Elżbieta Węgierska. Pamiętajmy w modlitwach o naszych siostrach Elżbietankach.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się za tydzień, w poniedziałek, 18 listopada, o g. 18:00 w kościele.
  • Z okazji peregrynacji relikwii błogosławionych sióstr Ewy Noiszewskiej i Marty Wickiej, serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia na spotkanie, które odbędzie się w żarskim hospicjum we wtorek, 12 listopada o g. 19:00.
  • Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza na spotkanie wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa” we wtorek na plebanii o g. 18:45.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł)  i „Małego Gościa Niedzielnego”. Od dziś są do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2020 rok w cenie 10 zł. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
  • Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Żeromskiego i Prusa. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek, 12 listopada, o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego. 
  • Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii będą zbierać ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
  • Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook