XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada patronalne święto sióstr Elżbietanek, którym patronuje św. Elżbieta Węgierska. Pamiętajmy w modlitwach o naszych siostrach Elżbietankach.
 2. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać w naszych modlitwach podczas każdej Mszy Św.
 3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się jutro, w poniedziałek o g. 18:00 w kościele.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z gr. starszej (kl. VIII) rozpocznie się Mszą Św. o g. 18:00 w czwartek, 21 listopada.
 5. W sobotę, 23 listopada, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu, stąd naszą modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać tę uczelnię.
 7. W przyszłą niedzielę, czyli ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15 w intencji Ojczyzny, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Domowy Kościół.
 8. Od 25 do 30 listopada w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje odbywać się będą codziennie o g. 18:30 w salce na plebanii. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 9. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca od poniedziałku do soboty przed rannymi i wieczornymi Mszami Św.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w II Diecezjalnym Spotkaniu Kobiet, które odbędzie się w sobotę, 23 listopada, w parafii św. Wawrzyńca w Babimoście. Szczegóły w gablocie.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł)  i „Małego Gościa Niedzielnego”. Są do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2020 rok w cenie 10 zł. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
 12. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowackiego, Boya-Żeleńskiego, Kopernika. 
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś zbiórka przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook