XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Stąd gościmy w parafii kl. Pawła, a naszą modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać tę uczelnię.
 2. Dzisiaj, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15 w intencji Ojczyzny, a po niej na krótką adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Domowy Kościół.
 3. Do 30 listopada trwając w zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych będziemy ich polecać w naszych modlitwach podczas każdej Mszy Św.
 4. Od jutra do 30 listopada w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje odbywać się będą codziennie o g. 18:30 w salce na plebanii. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z gr. młodszej (kl. VII) rozpocznie się Mszą Św. o g. 18:00 w czwartek, 28 listopada.
 6. W kościele Podwyższenia Krzyża Św. w czwartek, 28 listopada, o g 18:30 odbędzie się Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie „Żary dla Jezusa”.
 7. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca od poniedziałku do soboty przed rannymi i wieczornymi Mszami Św.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, pobłogosławimy opłatki, które tradycyjnie będą roznoszone przez przedstawicieli naszej parafii.
 10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać, w ramach akcji Caritas, świece na stół wigilijny: większe po 13 zł, a mniejsze po 6 zł.
 11. Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez nasz Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu. Zbiórka żywności odbędzie się także w sklepie dawnym EKO przy ul. Podwale w dniach 6 i 7 grudnia. Rozdamy je wszystkim w czwartek, 19 grudnia. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł)  i „Małego Gościa Niedzielnego” (dodatek – lampion roratni). Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”. Są do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2020 rok w cenie 10 zł. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
 13. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła jednej rodzinie z ul. Boya-Żeleńskiego. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sienkiewicza. 
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 15. Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne, książeczki do I Komunii, różańce, kalendarze) oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook