I NIEDZIELA ADWENTU

 • Przeżywana dziś I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Po Mszy Św. o g. 9:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Pobłogosławione dziś opłatki będą tradycyjnie roznoszone przez przedstawicieli naszej parafii, których prosimy o zgłaszanie się na plebanię po odbiór opłatków. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na cele remontowe przy naszej świątyni.
 • Od jutra rozpoczynają się Roraty – Msze Św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do udziału, nie tylko dzieci: od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* w czwartek, w ramach programu duszpasterskiego na rok 2020 z hasłem: „Eucharystia daje 

   życie”, siostry elżbietanki zapraszają do kaplicy zakonnej na cichą adorację Najświętszego 

   Sakramentu od g. 20:00 do 21:00; 

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.;

* odwiedziny chorych – w sobotę od g. 8:00;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 • W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Na Mszy Św. o g. 12:00 poświęcimy książeczki i medaliki dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św.
 • Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki na wszystkich Mszach Św. głosić będzie ks. Piotr Pluta. Okazja do spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 10 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci wywieszony jest w gablocie.
 • Przypominamy, że przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej wystawiony jest obraz i obrazki z modlitwą Służebnicy Pańskiej siostry elżbietanki Edelburgis. Jest tam również skrzynka, do której można składać swoje intencje, które siostry elżbietanki będą przez pośrednictwo s. Edelburgis w nowennie omadlać w kaplicy klasztornej.
 • Od dzisiaj w ramach corocznej akcji Caritas można nabywać świece na stół wigilijny: większe po 13 zł, a mniejsze po 6 zł.
 • Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez nasz Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu. Zbiórka żywności odbędzie się także w sklepie dawnym EKO przy ul. Podwale w dniach 6 i 7 grudnia. Rozdamy je wszystkim potrzebującym w czwartek, 19 grudnia. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł)  i „Małego Gościa Niedzielnego” (dodatek – lampion roratni). Zapraszamy do lektury naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”. Są do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2020 rok w cenie 10 zł. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
 • Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Krasińskiego i Kraszewskiego. 
 • Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 • Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne, książeczki do I Komunii, różańce, kalendarze) oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook