II NIEDZIELA ADWENTU

NIEPOKALANE POCZĘCIE N.M.P.

  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Nauki na wszystkich Mszach Św. głosi ks. Piotr Pluta. Okazja do spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 10 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci wywieszony jest w gablocie.
  2. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 12:00 poświęcimy książeczki i medaliki dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św.
  3. Pobłogosławione w ubiegłą niedzielę opłatki są tradycyjnie roznoszone przez przedstawicieli naszej parafii, których prosimy o zgłaszanie się na plebanię po odbiór opłatków. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na cele remontowe przy naszej świątyni, za które składamy – Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy do udziału w Roratach, nie tylko dzieci, od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
  5. W ramach corocznej akcji Caritas przed kościołem można nabywać świece na stół wigilijny: większe po 13 zł, a mniejsze po 6 zł.
  6. Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez nasz Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu. Rozdamy je wszystkim potrzebującym w czwartek, 19 grudnia. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł)  i „Małego Gościa Niedzielnego” (z roratnim lampionem). Są do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2020 rok w cenie 10 zł. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
  8. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Mickiewicza. 
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni, natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  10. Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne, książeczki do I Komunii, różańce, kalendarze) oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook