XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Na podstawie rozporządzeń i obostrzeń w związku z epidemią, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać w naszych modlitwach podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię wydała dekret, na mocy którego odpusty dla wiernych zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. Warunki pozyskiwania odpustów i pełny tekst dekretu wywieszone są w gablocie.
  3. We wtorek, 17 listopada, patronalne święto sióstr Elżbietanek, którym patronuje św. Elżbieta Węgierska. Pamiętajmy w modlitwach o naszych siostrach Elżbietankach.
  4. Planowane na środę, 18 listopada, spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. zostaje odwołane. Podobnie odwołane są spotkania dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. O terminach spotkań będziemy informować.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać seminarium.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 15 zł, mniejsze po 6 zł) oraz nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł i pobłogosławione opłatki wigilijne. Te rzeczy będzie można nabyć w sklepiku, w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone za kalendarze i opłatki są przeznaczone na remont naszej świątyni.
  8. Dziękujemy za ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów, a także mieszkańcom z ul. Fredry. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery nieparzyste do torów.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
  10. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., znicze), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook