XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do I Niedzieli Adwentu, czyli 27 listopada, będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu podczas każdej Mszy Św.
 2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w środę, 16 listopada, o g. 19:00 w kościele.
 3. W czwartek, 17 listopada, patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, którym patronuje św. Elżbieta Węgierska. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (klasy VIII) odbędzie się w czwartek na Mszy Św. o g. 18:00. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców kandydatów.
 5. W kościele Podwyższenia Krzyża Św. w sobotę o g. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie. Gościem będzie świecki ewangelizator Marcin Zieliński.
 6. W sobotę, 19 listopada, w parafii Ducha Św. w Zielonej Górze odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży pod hasłem: „Obudzić się do życia”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać seminarium.
 8. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach od 21 do 26 listopada. Prelekcje będą codziennie o g. 18:45 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dostępny jest nasz parafialny kalendarz na rok 2023 w cenie 20 zł – dochód przeznaczony jest na spłacanie remontu naszego kościoła. Można go kupić przed kościołem, w sklepiku i w zakrystii.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 16 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich będzie odprawiona 6 grudnia o g. 7:00. Natomiast Msza Św. za mieszkańców z ul. I Maja 14 zostanie odprawiona 5 grudnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Długosza.
 11. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, by wspierać mieszkańców Ukrainy. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne – Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 13. Od dzisiaj w naszym kościele odprawiane będą przez ks. mitrata Juliana z Zielonej Góry w obrządku wschodnim Eucharystie dla emigrantów z Ukrainy. Początek spotkań – godz. 14:30. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook