XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy seminarium.
 2. Do 26 listopada będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwach wypominkowych podczas każdej Mszy Św.
 3. Od poniedziałku do soboty w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje będą codziennie o g. 18:45 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej (klasy VII) odbędzie się w środę na Mszy Św. o g. 18:00.
 5. W sobotę, 26 listopada, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 6. Za tydzień Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
 7. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu, to jest od 4 grudnia.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 9. Nadal dostępny jest nasz parafialny kalendarz na rok 2023 w cenie 20 zł – dochód przeznaczony jest na spłacanie remontu kościoła, a od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 20 zł, mniejsze po 10 zł) oraz pobłogosławione opłatki wigilijne i sianko na stół wigilijny. Te rzeczy będzie można nabywać w sklepiku, w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.
 10. Zapraszamy do włączenia się w prowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu do 14 grudnia.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Długosza za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich będzie odprawiona 1 grudnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju – nry parzyste.
 12. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne – Bóg zapłać. Dziś przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. W niedzielę w naszym kościele odprawiane są przez ks. mitrata Juliana z Zielonej Góry w obrządku wschodnim Eucharystie dla emigrantów z Ukrainy. Początek spotkań – godz. 14:30. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook