XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 3. Dzisiaj, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach w naszych modlitwach.
 4. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 12:00 będzie odprawiona za Ojczyznę.
 5. We wtorek, 28 lipca, w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o g. 16:30 rozpocznie się różaniec i Msza Św. przez wstawiennictwo św. o. Pio.
 6. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.
 7. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach Ojczyzny.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – o g. 17:30 różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

 • W dniach 15 i 16 sierpnia, z okazji uroczystości odpustowych naszej parafii, będziemy przeżywać czas mocy i łaski nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. W związku z tym zachęcamy do lektury wydania specjalnego naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” w całości poświeconej temu nawiedzeniu.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 • Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Pocztowej.
 • Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele.
 • Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 • W dniach od 1 do 13 sierpnia odbędzie się 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Samemu Bogu przez Maryję”. W związku z pandemią w tym roku pielgrzymka ma bardziej wymiar duchowy. Wszelkie informacje na plakacie w gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook